Vlastnosti výplní interiérových dveří ovlivňují tepelnou a zvukovou vodivost dveřního křídla, pevnost v průhybu dveří a celkovou životnost.

Pro výplně interiérových dveří ERKADO se používají různé materiály:

Voštinová výplň: tato základní varianta je tuhý karton lisovaný ve formě voštiny. Má příjemnou cenu, nižší hmotnost a základní zvukovotepelná izolace odpovídá českému standardu výroby dveří. Používá se v sendvičové konstrukci dveří, jako je řada STANDARD.

Plná deska je přírodní, plná dřevovláknitá deska se střední hmotností a vysokými akustickými a tepelnými vlastnostmi, díky čemuž se tento materiál používá rovněž u vchodových dveří HERSE. Jinak ho najdete v nabídce dveří řady STANDARD.

Plná MDF je tvrdá dřevovláknitá deska (medium-density fibreboard, MDF), která je alternativou k masivnímu dřevu. Používá se u dveří s rámovou konstrukcí (řada STILE) s šířkou rámu 14 cm po obvodu dveří. Má vysokou pevnost.

Masivní dřevěný rám s šířkou rámu 14 cm po obvodu je nejvyšší třída ve výplních interiérových dveří. Také se používá u dveří s rámovou konstrukcí (řada STILE). Je vyroben pomocí trámků ze dřeva spojených lepidlem (spárovka). Díky této technologii se dveře nebudou prohýbat a zároveň budou mít vysokou stabilitu a pevnost.


Výplň z plné desky, plné MDF a masivního dřevěného rámu má vyšší hmotnost - křídlo váží více jak 30 kg. Výhodou těchto výrobků je maximální možná úroveň stability křídla, dlouhá životnost a vynikající ekologické vlastnosti.